KRESLENÍ - kruhy NA DÁLKU

06.01.2021

21.10.2021

kreslilo nás 35

Dobrý večer, nechala jsem tužku kreslit samotnou jenom jsem měnila barvy, ale když nevyhovovala tak nekreslila😀. Nějaký den mě trápí kašel a rýma, ale po kreslení se mi hodně ulevilo. Děkuju moc bylo to moc fajn jako vždycky.

děkuji, krásné bilancování mezi dospělosti a vnitřním dítětem

okamžitě jsem začala brát jednu barvu za druhou a moc jsem si u toho odpočinula, děkuji

​děkuji, takové večerní zklidnění, užila jsem si to a odpočinula si při kreslení, hlavně mé hlavě se ulevilo, vyčistila se mi...děkuji moc 

Pro me dnes relax a odpočinek. Prvních 20 minut jsem si chrupnul, nabral sily a pak i něco nakreslil. 

Ahoj. Milad, posílám obrázek. Hlavou mi nešlo asi nic, než jen věta, že už bych si přála být dospělá. Malovala jsem v klidu 

Ahoj Milado, moc děkuji za včerejší kreslení. Když kreslím, tak většinou pociťuji radost, prostě proto, že kreslím, něco vytvářím, moje soustředění se pojí s tím tvořením. Včera ne. Kreslila jsem, ale byla jsem spíš zmatená, nenacházela jsem odpovědi k tématu, kreslila jsem bez radosti. Jen někdy blíž ke konci mě napadlo, že místo vybarvování celého pozadí obrázku bych raději dokreslovala vnitřek, a že tam nemám ještě zelenou. A najednou jsem si vzala zelenou pastelku, a ještě něco do obrázku dokreslila. To mě zaujalo, že to šlo. Ještě jednou děkuji a těším se na další kreslení.

Ahoj Miládko, děkuji za společné kreslení, moc jsem si ho užila. Po přiložení rukou na připravený obrázek mě naskočila představa, jak bude obrázek vznikat a proč. Levá strana obrázku představuje nedospělost, hravost, nezodpovědnost a pozvolna přechází v dospělost, zodpovědnost, uspořádanost, preciznost.

6.5.2021

kreslilo nás 28

Ahoj Milado,
moc děkuji za poslední kreslení a posílám svůj obrázek.
Měj se krásně

Kreslilo se mi krásně. Žena na mém obrázku zčásti symbolizovala slunce a zčásti vodu - tam kde působila čistě a přirozeně vše rostlo spontánně a volně x na druhém břehu jsem fialový šmodrchanec vnímala jako snahu lidí o ovlivňování dění (nejen v oblasti přírody, ale i výchovy, vzdělávání a tak všeobecně...) - neúroda - most mezi těmi místy existuje - a klíčem k bráně je láska ... Tak jsem to tentokrát měla já. Děkuju. 

Jen když si dovolím být někdy opravdu zranitelný, tak jindy mohu být opravdu silný. Díky 

Miladko, napadlo mně, že bych taky mohla vědět, co dělat, jako ten strom, že to v sobě někde mám, jen to objevit...🙂
Když jsem měla ruce na obrázku, jen mně trochu brněly a víc mi tlouklo srdce.Bylo to fajn, jako vždycky. Děkuju.

Miládko, byla to krása, bylo to, jako bychom malovali všichni u jednoho stolu. Na konci, když jsem měla ruce na obrázku, nejprve jsem je vnímala jako křídla motýla, pak ptáka, co letí nad krajinou a nakonec jako křídla, co obejmou snad vše. Děkuji a hezký večer.   

23.4.2020

kreslilo nás 16 

Bylo to zajímavé. Používala jsem barvy, které si běžně nevybírám, natož takovéhle barevné kombinace. Postavu dole jsem vnímala jako cit a tu nahoře jako rozum. No, a z rozumu mi vyšlo něco mezi ET princeznou a bubákem. Navíc v oranžové, která je moje oblíbená.Děkuji za kreslení a těším se na příště. P.S.: A ještě jedno zjištění - potřebuji pořádné pastelky!

" Miladko, dneska mně to moc bavilo. Nejdříve jsem začala normálně malovat, ale po chvilce jsem začala dělat barevné kruhy po celém papíře. Později se ten kruh maloval jen kolem té postavičky. Pastelky tentokrát zářivé, barevné, těšilo mně to. Ta postava jsem já a napadlo mně, že je to barevný kruh bezpečí. Moc se mi líbil. Řekla jsem si, že takhle barevný život můžu mít, což mně moc potěšilo. Pak se ten kruh neustále zvětšoval a to mi přišlo taky báječné. Už to nebyl úplně kruh, ale ovál a já se cítím v tom barevném kruhu báječně. Dneska jsem si to opravdu užila. 🙂Děkuju za ten zážitek. 🥰 

Ahoj Miládko, dnes bylo malování móóóc jemné, klid, odstíny zelené. Užila jsem si to  

Ahoj, moc děkujeme za včerejší kreslení. Dcera se tentokrát učila trpělivosti. Měla po 15 ti minutách pocit, že má hotovo, ale neodešla od "toho" a nakonec pracovala celou hodinu. Čáry na obrázku podle ní vyjadřují myšlenky - některé jsou složité zašmodrchané, jiné jednoduché, jsou všude a nikdy nepřestanou a nepřestanou... Více k tomu v obrázku č.2, který vznikl spontánně posléze...Mě v první fázi zaujal - spíše iritoval - úsměv - a přepadla mě myšlenka - "to se jí to směje" - úsměv jsem zvýraznila - asi až moc... , Během další práce jsem cítila lítost, že jsem se nechala unést a pusu zvýraznila natolik, že to až působí rušivě, že jsem nebyla zdrženlivější a negativní pocit neventilovala tak, aby neubližoval, neničil, jen vylezl bez trvalého poškození... Hmatatelně jsem si prožila, že zkrátka konání učiněné pod vlivem chvilkové negativní emoce způsobí trvalé následky a že "to"prostě nelze vzít jednoduše zase zpátky... Při zpětném pohledu, jsem si ale řekla, že je to vlastně dobře, že jsem to tak udělala, protože mi to ta zvýrazněná pusa může při každém pohledu na obrázek pěkně připomenout, a že tento obrázek je mj. předurčen k tomu, abych se díky němu o sobě učila, což se dost povedlo...

Děkujeme moc Hanka a Klárka 

23.1.2020

kreslilo nás 18

Ahoj Mílo,

děkuji za dnešní kreslení. Tentokrát to bylo velmi rychlé. Vzala jsem pastelky a najednou byl pokreslený celý papír. Žádné myšlenky, pocity, jen prázdno. Po kreslení jsem vnímala, že je důležité, být propojena se Zemí a Vesmírem a mít lásku v srdci. Potom se zvládne vše. Děkuji. 

Ahoj, Miladko,

dnes jsem ke kreslení sedala s tím, že mám pocit, že je toho na mně moc a napadlo mně, že téma je fakt dokonalé. Bylo mi dnes smutno. Při kreslení jsem nejdřív malovala to srdíčko, ale za chvíli ruka začala čmárat, rychle, pastelka za pastelkou. Asi v polovině času mně píchalo na hrudi, pak jsem měla tlak na hrudi a bylo mi úzko. Když jsem zjistila, že obrázek tmavne a tmavne, bylo mi smutno ještě více. Dokonce jsem chvíli brečela. Ve skutečnosti je daleko tmavší, skoro tmavě šedý. Tak jo, vlastně asi takhle se cítím, řekla jsem si. Na fotce mne překvapilo, že je dost barevnější, že ten základ je červený, jako to srdíčko, tak jsem si řekla, že vlastně pod tím šedým povrchem je docela živo. 🙂Divoké čmárání mi vydrželo skoro až do konce, mám tam snad tisíc vrstev.Děkuji Ti,

Ahoj, moc děkuji za včerejší kreslení. Nádherně jsem si to užila. Starosti se mi podařilo i fyzicky ztvárnit a vůbec nevypadaly tak hrůzostrašně, jak by člověk předpokládal . Odpověď na otázku mi přišla téměř hned - "No přece já sama a má láska" Myslím, že jsem včera našla díky kreslení klíč od dalších dveří, za kterými se skrývá vyšší level k vnímání lásky k sobě i druhým...Ještě jednou děkuju!

Ahoj Miládko,

První polovinu malování jsem se do toho nějak nemohla dostat. Bylo to takové zvláštní, až smutné. Stále jsem měla v hlavě větu pod obrázkem a její řešení .... ?? jak to celé vmalovat. " Já snad nejsem napojená :) ". V mých myšlenkách byly neustále tyto slova: moře , odliv, příliv, slunce a já. A celou dobu malování jsem si brala stále stejné barvy pastelek. Až najednou, jsem si otočila obrázek o 180 stupňů ("vzhůru nohama"). Jóóóo ... a to bylo ono. Impuls. Začalo to malovat samo. Strašně moc zklidňující bylo, když mi velmi jemně jezdila pastelka po papíře- šuměla, takové šumění moře mi to hodně připomínalo.

A můj dnešní ranní myšlenkový pochod, když jsem se podívala znovu na můj výtvor.Jooo, obrázek se mi líbí a stálo za to. Starosti jsou a budou, jako to moře má odliv a příliv. Je tam slunce, měsíc , hvězdy - prostě paráda. A ty to neovlivníš. Užívej si každý den.

Miládko moc děkuji. 

29.10.2020

kreslilo nás 30

Ahoj, posilám dnešní obrázek. Když jsem domalovala, zeptala jsem se Zuzanky (dcery), jestli v obrázku něco vidí. Odpověděla mi:" Vidím tam anděla, letí tam nad těma horama. Ten je tam proto, aby to dole všechno rostlo a kvetlo. "Já ve svých obrázcích málokdy něco vidím. Malovalo se mi klidně a soustředěně, s kocourem u nohou. Děkuji. 

Ahoj Mílo,

moc děkuji za dnešní kreslení. Při kreslení jsem měla úplně prázdnou hlavu - bez myšlenek, bez pocitů, jen ruka sama malovala. Po kreslení mi přišla informace, že mám jít cvičit. Během cvičení jsem vnímala krásné uvolněné energie okolo svého těla a propojení směrem vzhůru k Vesmíru.Pěkný večer

vsude vidim hory a lod/more/vitr 

Ahoj Miládko, obrázek jsem si vtiskla už ráno a přes den si ho několikrát prohlížela, hodně jsem nad ním přemýšlela, ale dneska malování rozhodně nebylo o myšlení a rozhodně to nebyly omalovánky, ruka si čmárala jak chtěla, žlutá po směru a modrá proti směru hodinových ručiček. Teď se cítím naprosto klidně a uvolněně. Hezký večer s děkuji. 

Ahojky, užila jsem si to... 

Ahoj Miladko.
Tady jsou nase obrazky. U me to bylo prijemne setkani s prijemnymi pocity. Kdyz si na to vzpomenu, tak se mi ten prijemny pocit vraci... Verca hlasila, ze ji to poprve samo kreslilo. Kreslili jsme oba stejne na minutu, i kdyz v jine mistnosti.

Mej se fajn a diky.

Milá Milado, děkuji za včerejší kreslení. Bylo to moje první kreslení na dálku, proto jsem byla velmi zvědavá. Od první minuty kmitala moje ruka takovým tempem, že jsem se nestačila divit. Tempo mé ruky polevilo přesně po 60 minutách. Výsledkem je obrázek zaplněný do posledního místečka. Celé moje intenzivní kreslení bylo neuvěřitelně očistné, cítila jsem pohodu a klid.Děkuji 

Ahoj, Miladko,na začátku jsem začala malovat tu postavu, ale pak ruka začala tvořit postupně tu duhu. Nakonec jsem malovala různýma pastelkama po celé ploše, v mnoha vrstvách, stále dokola. Malovalo se mi dobře, přesto jsem cítila velký smutek. 

Ahoj Milad,

Posílám obrázek a sdílení ke kreslení na dálku.
Na kreslení jsem se těšila, protože jsem už nějakou dobu pastelky nevytáhla.První polovina malování byla hodně dynamická, ruka mi sama lítala do kruhů a hodně dlouho jsem dělala jednotlivé obrazce dokola.Skoro mi přišlo, že prodřu papír.Měla jsem pocit, že kreslím dnešní dobu. Levá část je o těch těžkých věcech, které se teď dějí a já je vnímám jako obtížné.V levé části je již zóna pocovidová - klid, mír, příroda, sluníčko. A to oko, které se zpětně dívá na to těžké období, dokáže vidět i něco pozitivního a vnímá ho nakonec jako požehnání a je za vše vděčné.Také vidí ochrannou moc anděla.

Moc děkuji a těším se na příště,     


Vyčerpávající, asi protože jsem se sebou a stylem malování trochu bojoval a bylo toho najednou nějak moc. A taky asi proto, že jsem nemaloval ve svém obvyklém prostředí. Téměř jsem usnul s hlavou položenou na papíře.
Díky Milado. 

Ahoj, děkuju za kreslení. Užila jsem si to. Zpočátku jsem nevěděla, jestli vůbec chci vidět víc dopředu...?! Zjistila jsem, že z "toho" mám strach (vyjádřeno spirálou). Strach možnost pohlédnout na špičku dalšího hrotu (v mé představě hodně blízké budoucnosti) jednoduše úplně blokoval. Jakmile jsem si to uvědomila, začal se pocit strachu rozpouštět. Další krok byl tedy o to snadnější. Najednou se dalo vidět více dopředu a dokonce z různých úhlů pohledů a úrovní. Uvědomila jsem si, že já nepotřebuju vidět nikam daleko dopředu, ale že je pro mě fajn vidět tak dopředu, abych věděla, kterým směrem by asi tak mohl směřovat můj další krok. Cítila jsem se díky tomu najednou klidnější, jistější, více v bezpečí a připravená vykročit v úplném v klidu . Díky. 

Krásný večer, posílám svůj výtvor z kreslení na dálku.

Děkuji za možnost se zúčastnit.

Byl to pro mne velmi zvláštní, slovy nepopsatelný zážitek se spoustou protichůdných emocí.  

KRESLENÍ na dálku