kreslení na dálku 23.4.2020

24.04.2020

s přípravou kruhu pomáhala Ester


kreslilo nás 16


od vás

Bylo to zajímavé. Používala jsem barvy, které si běžně nevybírám, natož takovéhle barevné kombinace. Postavu dole jsem vnímala jako cit a tu nahoře jako rozum. No, a z rozumu mi vyšlo něco mezi ET princeznou a bubákem. Navíc v oranžové, která je moje oblíbená.

Děkuji za kreslení a těším se na příště.

P.S.: A ještě jedno zjištění - potřebuji pořádné pastelky!

" Miladko, dneska mně to moc bavilo. Nejdříve jsem začala normálně malovat, ale po chvilce jsem začala dělat barevné kruhy po celém papíře. Později se ten kruh maloval jen kolem té postavičky. Pastelky tentokrát zářivé, barevné, těšilo mně to. Ta postava jsem já a napadlo mně, že je to barevný kruh bezpečí. Moc se mi líbil. Řekla jsem si, že takhle barevný život můžu mít, což mně moc potěšilo. Pak se ten kruh neustále zvětšoval a to mi přišlo taky báječné. Už to nebyl úplně kruh, ale ovál a já se cítím v tom barevném kruhu báječně. Dneska jsem si to opravdu užila. 🙂Děkuju za ten zážitek. 🥰"

Ahoj Miládko, dnes bylo malování móóóc jemné, klid, odstíny zelené. Užila jsem si to 

Klárka - obrázek 1

Klárka - obrázek následný

Hanka

Ahoj, moc děkujeme za včerejší kreslení. Dcera se tentokrát učila trpělivosti. Měla po 15 ti minutách pocit, že má hotovo, ale neodešla od "toho" a nakonec pracovala celou hodinu. Čáry na obrázku podle ní vyjadřují myšlenky - některé jsou složité zašmodrchané, jiné jednoduché, jsou všude a nikdy nepřestanou a nepřestanou... Více k tomu v obrázku č.2, který vznikl spontánně posléze...Mě v první fázi zaujal - spíše iritoval - úsměv - a přepadla mě myšlenka - "to se jí to směje" - úsměv jsem zvýraznila - asi až moc... , Během další práce jsem cítila lítost, že jsem se nechala unést a pusu zvýraznila natolik, že to až působí rušivě, že jsem nebyla zdrženlivější a negativní pocit neventilovala tak, aby neubližoval, neničil, jen vylezl bez trvalého poškození... Hmatatelně jsem si prožila, že zkrátka konání učiněné pod vlivem chvilkové negativní emoce způsobí trvalé následky a že "to"prostě nelze vzít jednoduše zase zpátky... Při zpětném pohledu, jsem si ale řekla, že je to vlastně dobře, že jsem to tak udělala, protože mi to ta zvýrazněná pusa může při každém pohledu na obrázek pěkně připomenout, a že tento obrázek je mj. předurčen k tomu, abych se díky němu o sobě učila, což se dost povedlo... 

Děkujeme moc Hanka a Klárka