Rozešly se naše cesty?

27.01.2019

Budu vám vyprávět jeden příběh ze života.... O ženě SKLADATELCE a muži FOTBALISTOVI. O jejich vztahu i o jejich společné cestě, která se rozešla... ???

Krásná a jemná mladá žena se zamilovala do statného a pružného muže. Ona milovala hudbu a on byl fotbalový kapitán. Byla to láska na první pohled. Potkali se, objali se, vzali se a z jejich lásky se narodili tři děti. 

Žili spolu dlouho spokojeně a moc o tom nepřemýšleli. Jako každý jiný pár. Někdy svítilo sluníčko. Jindy na chvíli zahřmělo ... a pak se zase rozjasnilo.

A když děti povyrostly, stalo se něco nového. Žena si najednou vzpomněla, jak moc jí baví hudba. Jak si vždycky přála skládat hudbu a hrát ji jiným lidem. Začala to dělat. Její hudba byla hluboká a brzy si našla své posluchače. Začalo ji to naplňovat a zároveň pohlcovat. Objevovala nový svět... Konečně, říkala si. Vždyť její muž se nikdy fotbalu nevzdal.

I svému muži se pokoušela hrát. Ale jemu chybělo to nadání, aby mohl porozumět jejím skladbám. A žena si začala myslet, že ho to musí naučit vnímat. Zkoušela různé možnosti, ale stále marně. 

A tak se jí začalo zdát, že se k sobě se svým mužem nehodí a vlastně nikdy nehodili. Jak se také může k sobě hodit skladatelka a fotbalista, který hudbě nerozumí. 

I pro jejího muže to bylo těžké. Rád by rozuměl té hudbě, ale nedokázal to. Cítil, že se od sebe vzdalují a tak jí začal její hudbu vyčítat.  A oba se cítili víc a víc frustrovaní a opuštění. 

A už to vypadalo, že není jiné řešení, než se rozejít....

Ale v té chvíli se stalo něco nečekaného. V neděli spolu šli na hřiště. Muž si oblékl svůj fotbalový dres a běhal za míčem jako zamlada. Jen tak pro radost z pohybu. Jeho žena ho pozorovala a v jejím nitru se rozezněla hudba. Byla to hudba, která nebyla tak hluboká jako jiné její skladby. Spíše taková odrhovačka. Ale měla v sobě život i rytmus. A jí se líbila. 

Večer ji zahrála svému muži. A jeho oči se rozsvítili. Ano, téhle hudbě rozuměl. A jak tak ona hrála a on poslouchal, objevil v sobě radost z rytmu a začal ten rytmus vytleskávat. A pak spolu skládali k té písni slova. Užívali si to společné tvoření a souznění. A ukázalo se, že ten muž má větší talent na slova, než ona. 

A tak se jejich cesty přece jen zase spojili. Žena dál skládala písně s hlubším záměrem pro své dřívější posluchače. Ale už tomu nevěnovala celou svoji pozornost. Uvědomila si, že i písničky, které od té doby začali s mužem skládat pro přátele z fotbalového klubu jsou stejně hodnotné a důležité v jejím životě. A že mohou přinášet i radost mnoha jiným lidem. A její muž jí začal podporovat v jejím skládání, i když si místo poslechu jejích koncertů chodil zaběhat s míčem na hřiště. 

A že je to happy-end? Ano. I v životě se někdy šťastné konce podaří. Jen někdy příliš brzo nevidíme řešení. A pokud jste se poznali v tom příběhu jen z malé části, pak věřte, že lidem, kteří hledají svoji podstatu a duchovní moudrost se často stává, že opouštějí své životní partnery příliš brzy.

www.milada-mel.cz - partnerské konzultace