Reference

Jitka

Jsem nadšená, že mám ve své blízkosti někoho, tak úžasného jako je Milada Dolejšová. Je to člověk, který svým velkým srdcem, empatií a uměním léčit lidské tělo i duši pomáhá mnoha lidem a i mně. Využívám ráda práci ve skupině i individuálně.

Vlastimil

„Jsem opravdu velký šťoural, hodně nedůvěřivý, až bych řekl za hranou. Jsem absolventem několika kurzů a různých programů u Milady. Celkem dlouho hledám co bych mohl vypíchnout, nebo zpochybnit, rozporovat - prostě něco najít. No a místo toho jsem našel - opravdovou důvěru a velké pochopení. Čeho si u Milady opravdu cením, je její neulpívání na lidech, dbá na maximální svobodu každého jednotlivce a vědomí tohoto mi dělá velmi dobře.“

Milada

Když jsem se potkala s Miládkou prvně, upozornila mne, že tato cesta není jednoduchá a měla pravdu. Cesta k sobě je to nejtěžší, co jsem kdy zdolávala. Ale děkuji za možnost po ní jít. Bezpečí, pokoru, klid, trpělivost, lásku, pochopení to vše jsem u Miládky našla. Děkuji i za to 

Věrka

Práce s Miládkou je radost. V každém věku je možné rozkvést :-).

Majka

„Miládka působí jako křehká žena (ona také je), ale její vnitřní síla je neuvěřitelná. Všechny její kurzy a setkávání jsou pro mne obrovským přínosem ve vnitřním růstu a nových perspektivách.

Z nabídky společných setkávání v kurzech, či individuální práce si vybere každý.“

Lenka

„Velmi doporučuji. Prošla jsem kurz seberozvoje a ženský kruh. Oba kurzy mi hodně daly. Pomohly mi se podívat sama na sebe - kdo jsem. A pomohlo mi to nasměrovat, zvládnout můj aktuální život. Milada vždy dá do všech lekcí právě to, co je pro skupinu potřeba, aby došlo k nějakému posunu, uvědomění. Dává to odvahu změnit svůj dosavadní život k lepšímu. 

Dáša

„Před pár lety jsem nenáviděla svého manžela. Rozvedla jsem se a rok - dva pořád nic moc. Začala jsem práci na sobě u Milady (semlelo se toho hodně - u mne i okolo mne). Včera měl náš syn věneček v tanečních. Seděli jsme u jednoho stolu s bývalým manželem - úplně v pohodě - on se svou přítelkyní a já se svým přítelem.

Martina

„Spolupráce s Miladou mi pomáhá zvládat v životě náročné situace. Dává mi větší klid a učí mne naučit se pomoci si sama.

Libuška

„Vřele doporučuji spolupráci s Miladou. Umí velmi citlivě vycítit situaci. Podpořit možnost změny u druhých jen tou měrou, kterou jsou schopni zvládnout. Pomoci dovolit vidět i cítit jak se může klient dále ubírat svou cestou. Dává možnost výběru.

Michal

S Miladou jsem si již prošel hodně zásadními fázemi mé životní cesty a vždy mi byla oporou a průvodcem.
Až s odstupem času má člověk šanci hlouběji poznat a pochopit, jak to vlastně opravdu bylo a kam to všechno směřovalo.
Vždy když se ohlédnu za sebe, tak se pokaždé utvrdím, že jdu směrem ke spokojenosti a vnitřnímu štěstí. A Milady práce má na tom zásadní podíl.“

Verča

„Uvědomuji si, že spolupráce s Miládkou mi změnila a stále mění život. Zjišťuji, jak žít v tom pravém slova smyslu. Mám pocit, že dříve to bylo více o přežívání. Vnímám velkou vděčnost a učím se pokoře.

Petr

„Na cestě ke šťastnému životu a vyrovnanosti musíme všichni projít hlubokou žumpou svých vniřních bolestí kořeněných pořádnou dávkou ega. Nebýt Milady, už bych se v ní dávno utopil. Díky ní proplouvám stále dál a mám šanci se na ten druhý břeh dostat.“

Květa

„Spolupráce s Miládkou mi pomáhá najít vnitřní klid, zvládnout své emoce, novou cestu v životě.

Vendy

„MEL (tak já říkám Miladě) a její práce stojí za to. Je to neuvěřitelné a opravdu to funguje. Je krásné se znát a mít se rád. Za to moc děkuji MEL.“

Mirka

„Spolupráce s Miladou mi pomáhá najít novou cestu v životě. Tu, která vede dovnitř - do mne samotné. Je to průvodkyně přísná, ale také laskavá a trpělivá, protože to hledání nejde ani rychle ani jednoduše. Děkuji.

Andrejka

„Od Milady jsem očekávala, že mi ukáže kudy mám jít. To se nekonalo. Naučila mi poznat sama sebe a otevírat mé bolesti, strachy a zklamání. A díky tomu poznávám, kdo jsem a kudy mám jít.

Světlana

„Spolupráce s Miladou - to je důvěra, otevřenost. Objevuju nové možnosti. Mám blíže ke všem lidem, i když o tom oni vůbec nemusí vědět. Vracím se sama k sobě.

z Vašich dopisů:

Ahoj Miladko, Již několikrát jsem se chtěla ozvat, činím tak až dnes. Moc si cením té chvíle, kdy jsem čirou náhodou 😊 našla Tvé stránky a hlavně , žes mi dala tu možnost být Tvou žákyní. Cvičím téměř denně jak v energiích tak dechová cvičení a ta mne naplňují stále více. Po každém cvičení se cítím nabyta energií a pozitivními myšlenkami. Všechno zvládám mnohem lépe, sebe, vztahy. Jako bych se dokázala nyní dívat na věci z jiných úhlů. A děkuji za rozhovory se zrcadlem - úžasný vynález😊 Zbavila jsem se i nevyléčitelné nemoci a já věřím, že je to právě díky té práci se sebou samou a hlavně Díky Tobě😊. Měj se moc hezky a ještě jednou Ti moc děkuju Katka z Hor Kutných❤️


Jak jsem psal do zpětných vazeb, že jsem si vrátil zpět plotýnku, tak ještě jsem si všiml že jsem si porovnal obratle a jsem o dva nebo tři cm vyšší.. i podle dat z preventivek Zdeněk

Miládko děkuji za krásný pobyt, koupené dárky i zveřejněné korálky. Už jsem doma v pohodičce u manžela s plným srdcem lásky. Přeji pohodový zbytek víkendu. Lenka 

Miladko, musím napsat. Ta dnešní pohádka byla tak fajn, mi bylo tak hezky, moc to neznám, je to motiv pro mně pokračovat, ne že bych před tím nechtěla, ale byla to ochutnávka toho, co bych si přála zažívat více v realitě. Já vím, že Ti nepíšu nic nového, jen Ti chci moc poděkovat. Mám Tě moc ráda. Světlana

Chtěla jsem Ti poděkovat za vše, co pro ostatní děláš.. Cítím z toho neuvěřitelnou sílu a podporu. Jsou to pro mne signály : " .... Jsem tu pro vás, nejste v tom sami.." a zároveň " ...pojďte něco dělat, buďte aktivní...." . Každý může něco dělat a i když si to v danou chvíli třeba neumí představit, díky Tobě si to může uvědomit. Moc si Tě vážím." 

"Poprvé jsem přišla k Miládce před půl rokem a byla jsem krůček od rozvodu. Nešťastná. Nepochopená. Ublížená. Zaplavená pocitem křivdy. O sebelásce a respektu bych mnoho knih nenapsala. Vlastně se mi ani moc nechtělo žít. Připadala jsem si, že nic nemá smysl a že by bylo opravdu nejlepší, kdybych úplně zmizela a přestala všem blízkým otravovat život.

Při první návštěvě u Miládky se stal zázrak. Ne pohádkový, ale ten skutečný. Miládka mi pomohla otevřít oči, vidět věci jak opravdu jsou. Díky ní jsem v sobě objevila tolik síly, kterou v sobě mám, že se doteď nepřestávám divit.

Po několika setkáních a konstelaci jsem se rozhodla i pro Bojovníka. Už to slovo je mému srdci blízké. Byla jsem zvědavá, šla jsem do neznáma. V hlavě se odehrávaly různé představy, jaké to bude.

Stalo se však něco, co jsem nečekala vůbec. Díky Bojovníkovi jsem dostala tak velkou chuť žít, být tu pro své blízké ale hlavně pro sebe. Objevily jsem spolu hodně (někam hluboko zahrabané) lásky, díky které budu mít sílu na chvilky, které jednoduché nebudou. Přijde jich určitě ještě spoustu, ale já už teď vím, že to všechno zvládnu.

Slovy nejde absolutně popsat ten pocit, jak moc mi Miládka pomohla zachránit nejen své manželství, ale hlavně sebe samu.

Miládku, srdečně díky"

Petra

společné kreslení na dálku 

Při kreslení mi bylo hezky, příjemně a klidno.

Nejdřív jsem se trochu bála co to se mnou udělá až začnu..

Spíš mně překvapilo to co se dělo po kreslení, udělalo se mi špatně od žaludku a přišla na mě slabost, ale bylo to takové zvláštní, příjemné nepříjemno.

Pak jsem šla ven a možná jsem tak trochu pochopila text k obrázku a asi tak na vteřinu jsem to možná i pocítila,když jsem se rozhlédla kolem a nadechla se té nádhery kterou jsem měla kolem sebe.Příroda kolem nás je také tak silná i křehká zároveň, akorát má tu výhodu že nepřemýšlí nad tím jak a jestli má růst,prostě se ty všechny malé a velké zázraky každou vteřinu jen dějí.A jsem nemírně ráda za to, že jsem si to mohla uvědomit.

Děkuji paní Milado za vaši nádhernou činnost. 

Klára

Gábina se ráda vrací 

odpočívat a zkoumat své nitro až z Francie

"Ještě jednou ti děkuji za vše, co jsi mi při mém pobytu dala a předala. A bylo toho tentokrát hodně." 

víkendový kruh 12.4.-14.4.2019

cvičení, meditace, odpočinek

"Ten krátký čas strávený v jiném prostředí, v klidu a s lidma, které mám ráda, to bylo opravdu úžasné. Ten nenáročný program s meditacemi byl přesně na míru, odpočinula jsem si, dnes ráno se cítím lehčí na těle i na duši. Krásná vycházka se cvičením v přírodě. Takže jsem si uvědomila, že odpočívat potřebuju víc a možná i jinak a že už jsem to skoro zapomněla. :) Moc děkuju Miladě i všem ostatním. :) "

"Víkend s Miladou přesně splnil, co jsem potřebovala. Nalezení spokojenosti v obyčejných věcech, nakopnutí do cvičení i meditací. Bylo to velmi milé a odpočinkové. A neuvěřitelně rychle celý víkend utekl. Těším se na příště. "

"Byla jsem na takovém víkendu poprvé. A bylo to prostě super. V pátek se nás Milada zeptala co, kdo od víkendu očekává a bylo prostě skvělé, že jsme se shodli : cvičení, relax, meditace, čas strávený sám se sebou.... A úplně nejlepší bylo, že jsme takový víkend prožili! Byli jsme skvělá parta a Milada nás tímto víkendem provedla tak, že jsem v neděli odjížděla uvolněná, spokojená, vyrovnaná a s elánem do dalších dní. Byl to pro mne skvělý zážitek. Děkuji a určitě se podobného víkendu zase zúčastním. Už teď se těším 😊."

roční kruh - seberozvoj 2018 - 2019

posun

cesta

uvědomování

pokrok

spokojenost

důvěra

uvědomění

rodina

vděčnost


* je to jako být doma - otevřeně hovořit, sdílet beze strachu *  vím více o sobě - vím víc o tom, jak poskytovat podporu jiným lidem * ve skupině jsem poznala velký pocit důvěry - přinesla mi náměty na přemýšlení o tom, jak se chovám a proč * výsledky práce ve skupině se mi ukazují ihned v běžném životě - pociťuji velkou změnu pohledu na situace a lidi * uvědomila jsem si, že mohu ubrat ze svých nároků na sebe a brát některé věci více jako hru * když porovnám start a konec kurzu - je to velký rozdíl - jak vidím sebe a ostatní lidi - myslím, že by mi to trvalo dlouho, kdybych na to měl přijít sám * poznala jsem úžasné lidi - zjistila jsem, že je pro mne někdy těžké přijímat podporu * témata ze seberozvoje  se objevují v běžném životě - nutí mne to o těchto situacích nově přemýšlet * dotkla jsem se i svých "zastrčených" a bolavých témat - díky skupině jsem se na své pocity mohla dívat z jiného úhlu pohledu - pohled je teď místo na ostatní nasměrován více do mne samé *

ženský kruh 2018 - 2019 

pobyt v tichu 12.7. - 14.7.2019

Miladko, 

moc Ti za všechno děkuju. 

Cítím se u Tebe opravdu moc dobře.

Klidně bych tu vydržela déle, vůbec mi nevadilo být tu sama.

Měla jsem pocit, že se toho moc neděje, ale dnes při cvičení i při meditaci jsem měla silné emoční projevy - přinejmenším jsem uvolňovala to, co doma v paneláku nejde. Ale vím, že toho bylo víc.

Včerejší masáž byla úžasná, laskavá, pevná. Moc díky

Budu se těšit příště

Světlana

pobyt v tichu  3.6. - 5.6.2019

Jitka

" Na pobyt v tichu jsem se těšila. Cítila jsem, že potřebuji být sama se sebou a se svými myšlenkami. Protože jsem zdravotník a matka dvou dětí, celé dny i noci pečuji buď o cizí lidi, nebo o vlastní rodinu. Cítila jsem, že přišel čas užít si nějakou dobu nerušeně jen sama se sebou a svými myšlenkami. Vybrala jsem si variantu s cvičením, meditací a masáží. Celý pobyt jsem si maximálně užila. Hlavně odpočinek, klid, dobré a zdravé jídlo, zdravý pohyb, meditace a úžasnou masáž. Při masáži jsem si uvědomila, jak moc potřebuji jemnou péči. Teď, když už jsem zpátky z pobytu doma, zkouším si tuto péči dopřávat, vnímat více své potřeby a více je naplňovat, udělat si čas na dobré a zdravé jídlo. Zjistila jsem, že jídlo používám jako záplatu na nepohodu a neklid. Tak to pozoruji a uvidím, co se bude dít dál...Děkuji, Milado. "

Pobyt v tichu 5.6. - 7.6.2019 - Vlasta

" Myslel jsem že na to, být sám se sebou a samotu jsem zvyklý. Že si to prohloubím a užiji. Nebylo tomu tak. Druhý den po aklimatizaci s prostředím, mě přepadl velký, dlouhotrvající smutek. Uvědomil jsem si jak mám rád i ty kteří mě zlobí. Došlo mi jaký je to dar, ta možnost sdílet společně s ostatními to špatné i to dobré. Po ukončení pobytu, jsem si douvědomil jaké mám velké štěstí že jsem poznal Miladu. Děkuji a vřele doporučuji."

krátká video-hodnocení z různých typů individuálních a skupinových kurzů

Reference ke kurzu KREATIVITA a INTUITIVNÍ KRESBA

Monika

"Vždycky jsem ráda kreslila, ale s příchodem práce, rodiny nebyl na kreslení čas. Po dlouhých letech bez pastelky mně přišlo divné kreslit, styděla jsem se za to. Až díky kurzu jsem znovu objevila tu radost. Obrovskou radost. Je to opravdu krásný pocit držet pastelku, tužku, štětec, cokoliv. Zase kreslím, maluji a nehodlám s tím nikdy skončit. Děkuji Milado."

Míša

"Kurz mi dal především určitou disciplínu, která ale nebyla "vydřená" - vyplynula tak nějak přirozeně, samovolně. Vždy jsem byla přesvědčená, že neumím kreslit a jediné, k čemu jsem se kdy odhodlala bylo vybarvování předtištěných obrázků... Dnes pro mě představuje kreslení v intuici prostředek sebepoznání a zdroj, ze kterého můžu čerpat sama pro sebe. Jsem velmi ráda, že jsem se ke kurzu odhodlala a děkuji Miladě za její trpělivost a vedení."

Michal

"Když jsem si měl na střední škole vybrat mezi hudební a výtvarnou výchovou, zvolil jsem hudební. Nikdy jsem pořádně nekreslil a moje kresby nejsou nijak kvalitní. Ale tento kurz byl z mého pohledu o něčem jiném. Cítím, že mě posunul na mé cestě zase o kus dál. V rámci kreslení jsem si našel další programy, které jsem mohl rozpouštět právě také kresbou, pomáhalo mi to hodně se energeticky a emočně očišťovat, nacházel jsem nové způsoby uvolnění těla a mysli. Aktuálně využívám intuitivní kresbu k očistě a léčení nejenom sebe, ale také klientů, kteří mi chodí na léčení. Nyní používám kresbu tedy především k léčení a harmonizaci. "

Zuzka

"Vždy jsem ráda kreslila a hlavně abstraktní obrázky,no a teď jen hledím,jaký mé obrázky dostaly hloubku a smysl, kreslení mi pomáhá vypnout mozek a nechat tvořit intuici a to bez strachu,že se obrázek nepovede :-) To co cítím při tom když kreslím,se mi teď těžko popisuje,je to směs vděčnosti,lásky,radosti,prostě je to zase jiný rozměr v mé duši i srdci.Miládko děkuji Ti za trpělivost a lásku:-))))"

Erika

"Vždy se mi líbila intuitivní kresba. Sama jsem od malička kreslila jen podle předloh. Podle vlastní představy vznikaly jen naivní kresbičky, které se mi nelíbily. Miluji přírodniny, ty také dovedu zpodobnit. Opět jen reálné. Od tohoto kurzu jsem očekávala, že jiskřička intuice, která ve mně dříme, se projeví abstraktní kresbou. Prvním překvapením pro mě bylo, že ruka, která se uvolnila zpočátku do nicneříkajících čar, byla pravá. Od malička jsem totiž brala tužku jen do levé ruky. Čekala, jsem, že se ruka sama rozběhne po papíře, ale ono nic. Musila jsem k pohybu dát impuls. Počáteční kroužky, čáry, elipsy začaly nabývat určitou strukturu, tvar, smysl. Stále jsem doufala v abstraktní obrázky, ale přicházely jen konkrétní vjemy a výsledkem byly "obyčejné" věci, které vídám okolo sebe. To bylo druhé překvapení. Nejprve jsem se tomu bránila, myslila jsem si, že dělám něco špatně. Postupně jsem si dovolila kreslit ty obyčejné věci kolem sebe. Z hlediska techniky nejsou kresby nijak výjimečné. Měla jsem ale vnitřní nutkání, obrázky si neustále prohlížet. Pociťovala jsem při tom zvláštní pocit něhy, klidu, radosti, důstojnosti, svobody, volnosti, lásky i lítosti. V ten okamžik jsem pochopila. Obrázky vypadají obyčejně, ale člověku přinášejí jinou energii. V mém případě toto mělo být smyslem kurzu a Miladě děkuji za toto zprostředkování. Kresbou vyjadřuji své emoce. Již se neupínám na to, co a jak kreslím. U každého obrázku se těším na nový prožitek, který mi přinese. Prožívám vděčnost za toto zprostředkování."

Vlasta

"Na kurs intuitivní kresby vedený paní Miladou jsem se moc těšila a v ničem mne nezklamal. O intuitivní kresbě jsem sice něco věděla, ale teprve kurs mi ukázal, jak intuici rozvíjet a jak ji používat. Každá lekce byla pro mne takové malé dobrodružství, kdy na počátku jsem nevěděla, jaký obrázek vlastně vznikne. Vždycky to bylo překvapení. Kreslení mi přináší radost, uklidnění, ponoření se do vlastního nitra, kdy nevnímám nic kolem Je to spojení sebe sama s vyšší mocí, s tím, co nás převyšuje. Jsou to vzácné chvilky a vždycky se na ně těším. Moc děkuji za tuto zkušenost."

Gábina

"Nemohu říci, že bych někdy ráda kreslila a nebo že bych se někdy věnovala malování. Až když Milad "vyvěsila" na své stránky možnost zapsání se do individuálního kurzu " INTUITIVNÍ KRESBA ", začala jsem o této možnosti uvažovat. Vždy jsem obdivovala věci spíše abstraktní, zejména díla Salvádora Dalího. Už po první hodině s Milad jsem si uvědomila, že mi kresba přináší radost a těšila jsem se na každý den, až si vezmu do ruky pastelky a začnu kreslit. Nikdy mi nešlo o to, aby můj obrázek byl dokonalý. Nejenom že mě kresba velmi baví, napomáhá mi k vykreslení se ze svých emocí, bolestí, smutku, strachu, vzteku ......Milad děkuji."

Dáša

"Kurs kreslení - líbil se mi a těšila jsem se na něj. Překvapilo mne, že mi to šlo (těžko odhadnout, kolik práce to dalo Vesmíru a Miladě :-). Taky se mi líbilo, že kromě kreslení jsem si tam ještě vyřešila nějaké momentální trable. Jako malá holka jsem kreslila ráda, ani nevím, kde se to ztratilo. Neměla jsem ambici na "hezké obrázky", spíš jsem hledala nějaký další nástroj na "posunout se". Teď jsem překvapena, že mně samotné se většina obrázků líbí, a že mne to baví, že je to trochu jako cvičení, že to jde samo. že si ruka sama vybírá pastelky (barevné kombinace ani tvary bych takto rozumově nedala). A je to relax - zklidňuje mne to. Myslím, že jsem neměla žádné velké očekávání, ale je to skvělý :-)"

Eva